The Pond Library

Vraag en Antwoord




Zieke Koi

Lid
Berichten: 19
Topic starter

Hallo,
Ik heb een koi die links achter zijn rugvin een wond heeft.
Verder staan rond die plek de schubben uit elkaar (zie foto).
Toen ik dit enkele maanden geleden ontdekte ben ik met de koi naar de leverancier geweest en die vertelden me dat het geen parasiet was en hebben me Genesis verkocht om de vijver te behandelen. Ze adviseerden mij om de vis in de vijver te laten om stress te voorkomen.
Er is niks van verbetering opgetreden.
De wond is nu helemaal wit van kleur. De vis is vrij stil (water is ook erg koud nu).
Wat moet ik met deze vis? Uit de vijver halen en in warmer water zitten en behandelen of laten zitten?

Bedankt voor de hulp,
Patrick

Bijgevoegde bestanden


   
Lid
Berichten: 1160

je zou er beter aan gedaan hebben uw koi bij een gespecialiseerde dokter te laten onderzoeken.
Koi-dealers zijn meestal geneigd je nog een product aan te smeren Genesis in uw geval. Producten in je vijver kappen zonder een duidelijke diagnose is nooit goed.
Dus ik raad aan uw koi zo snel mogelijk te laten onderzoeken. Probeer wel zeer voorzichtig te zijn wanneer u hem uit de vijver haalt en zet hem over in water uit de vijver MET DEZELFDE TEMPERATUUR DUS. Zeker niet in warm water steken, dit overleerft de koi niet


   
Lid
Berichten: 1160

hoe is het er nu mee, laat eens iets weten

greetzz


   
Lid
Berichten: 19
Topic starter

Helaas, hij is de week voor kerst gestorven.
Volgende keer (ik hoop de er geen volgende keer komt) eerder naar de dokter.

Weet iemand een dokter in Limburg? Lijkt me niet dat dit een gewone dierenarts is.

Groeten,
Patrick


   
Lid
Berichten: 1160

innige deelneming, volgende keer meer geluk
op deze site staan een aantal koiartsen in België
https://www.pondlibrary.com/ned/bedrijvengids/bedrijvenlijst.htm?RubriekID=4&Order=Naam


   
Lid
Berichten: 370

Genesis heeft in totaal geen genezende werking.
Genesis zijn bacterien die hetzelfde voedsel nuttigen als de slechte aeromonas en pseudomonas bacterien en wordt preventief gebruikt.
Genesis gaat het voedsen van deze bacterien opnemen waardoor ze zich niet verder kunnen ontwikkelen maar gaat ze in geen geval doden.
Een koidokter in de toekomst raadplegen is ook mijn advies die ik je wil geven.
Om een diagnose te stellen moet een koi in levende lijve gezien worden, via het i.net is dat een onmogelijke zaak ,zelfs met bijpassende foto's gaat het niet.

Spijtig dat je koi ondertussen overleden is.


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.