The Pond Library

Forum

Meldingen
Alles wissen




water niet helder.....

 

(@poeken)
Trusted Member
Deelgenomen: 18 jaar geleden
Berichten: 86
Topic starter  

hey,
even een vraagje ; We hebben een vijver(tje) met 7000 liter inhoud, pomp messner 13000 l ; biofilter met lava, substraat en gele iris ; en een uvc-lamp 11 watt. Nu is ons water niet echt helder, je kan het ook niet echt troebel noemen, want je ziet de bodem wel, maar het water is nogal groenig van kleur. Kan het zijn dat onze lamp niet zwaar genoeg is? de verkoper zei dat die lamp zwaar genoeg is voor een vijver van 7000 liter,maar op het forum lees ik dan weer dat we 3 watt per 1000 l water nodig zouden hebben.....
de waterwaarden zijn echter wel ok ; Ph 8 ; Kh 5 ; Gh 12 ; en nitriet minder < 0,3 mg/l.
graag een helpende hand


   
Citeren
(@mini-freak)
Reputable Member
Deelgenomen: 19 jaar geleden
Berichten: 288
 

Inderdaad de sterkte van de UVC lamp is veel te zwak.

Een 25watt UVC is uitstekend hiervoor.


   
BeantwoordenCiteren
(@pietje)
Noble Member
Deelgenomen: 19 jaar geleden
Berichten: 1160
 

nitriet minder dan 0,3 wat is minder, het moet 0 zijn !!!

een pomp van 13000 liter voor vijver van 7000, moet je veel niveauverschil overbruggen ofzo?? Zoniet is dat veel te veel, je stuurt het water mss te snel door de filter zodat hij zijn werk niet goed kan doen.

idd veel te weinig watt: 3 à 5 watt per 1000 liter dus ik zou in uw geval gaan voor een TMC Pro Uv CLear 30 watt (179€)

dus doe iets aan dat nitriet !!! of het moet zijn dat de vijver nog in opstartfase is en je zit mss in je nitrietpiek, of opnieuw de filter doet zijn werk niet door de te hoge doorvoercapaciteit (13000liter)


   
BeantwoordenCiteren
(@poeken)
Trusted Member
Deelgenomen: 18 jaar geleden
Berichten: 86
Topic starter  

moeten inderdaad een behoorlijk hoogteverschil overbruggen, ong. 1m50m.
en nitriet minder dan 0,3 mg /l is gemeten met een kleurtest, en dat is de minimum die je kan verkrijgen met deze test, hij verkleurt namelijk niet, dus nitriet zit tussen 0 en 0,3 mg/l
we gaan dus eerst eens een zwaardere lamp aanschaffen, ik hou jullie op de hoogte,

alvast bedankt,

poeken en co


   
BeantwoordenCiteren
(@pietje)
Noble Member
Deelgenomen: 19 jaar geleden
Berichten: 1160
 

den tmc pro uv clear 30 watt is goed voor u, zijn heel goede lampen prijs kwaliteit en de meest gebruikte en kunnen ook hoge doorstroomsnelheid aan


   
BeantwoordenCiteren
(@pietje)
Noble Member
Deelgenomen: 19 jaar geleden
Berichten: 1160
 

waarom staat dit onderwerp eigenlijk bij visziekten??


   
BeantwoordenCiteren
(@poeken)
Trusted Member
Deelgenomen: 18 jaar geleden
Berichten: 86
Topic starter  

oeps, mijn fout pietje, ik heb nie goe opgelet toen ik deze topic gepost heb. sorry hiervoor mensen....


   
BeantwoordenCiteren



The Pond Library

Als tuinliefhebber maak je een tuin pas echt compleet met een waterpartij in de vorm van een vijver of water ornament. Een vijver maak je pas echt af met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. De liefhebbers van prachtig gekleurde koi noemen we koi keepers.

De Nieuw hier? Start hier! pagina geeft je een compleet overzicht van de interessantste en meest populaire artikels op de site

De Vijvers en Koi Kennisbank zit boordevol achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en koi hobby. Dit is de basiskennis en uitleg over alle begrippen.

Wat wil je weten?

Heb je een specifieke vraag of vind je geen antwoord op je vraag via deze site dan help ik je graag een oplossing te zoeken.