Hallo,
Ik ben in het bezit van een vijver, ik heb nu de vijver leeggemaakt voor gebruik ( 1e keer wegens nieuw huis )
Nou zou ik graag Koi vissen er in willen hebben, is dit een juiste keuze met de diepte e.d en is het filter er goed voor.
Ik denk dat het zo'n 4000 liter water is.
Voor een schets van de vijver bekijk het plaatje
Heeft iemand nog tips waar ik om moet denken, ik stap net de wereld van de vijvers binnen.
Hallo,
Dit is zeker geen koi vijver,is niet diep genoeg,en de inhoud is veel te klein.
Te veel schommelingen van de temperatuur van u vijverwater.
Dit is zeer nefast voor de koi's.
Voor Koi's zou je toch een vijverdiepte van 150 cm moeten hebben en een inhoud van min 15000 liter.
Maak er een plantvijvertje van,met aangepaste vissen.
Laat je niet wijsmaken dat je hierin koi's kunt houden.
Groeten Marc
Ik kan alleen marcvb maar toetreden in zijn bevindingen. Zowel inhoud als diepte zijn echt niet goed voor koi.
Je kunt er wel een heel knappe en perfecte siervijver (gemengde tuinvijver van maken. De 50cm zone is ideaal voor heel wat planten. In de 70 en 80 zone kun je waterlelies kwijt.
De diepte van de vijver is wel geschikt voor tal van siervissen zoals goudwinde, shubunkins, komeetstaartjes enz.
Veel succes met deze fantastiche hobby. Aarzel niet om je vragen af te vuren via dit forum. Uiterst belangrijk voor beginnende vijver liefhebbers.
Hierbij een artikel dat een goed beeld schets van de verschillende soorten vijvers.
bedankt voor de reacties, de vijver is nu leeg en mischien ga ik de vijver wel groter/dieper maken. Ik vind de Koi vissen heel mooi en nu is de gelegenheid het makkelijks om uit te breiden, anders doe ik het misschien volgend jaar en is het meer werk.