The Pond Library

Vraag en Antwoord

welke vissen voor e...
 




welke vissen voor een plantenvijver

Lid
Berichten: 1
Topic starter

Hallo lezers van dit forum.

Ik ben nieuw op dit forum en nog niet veel verstand van vijvers en wat daar allemaal bij komt kijken.

Graag zou ik in mijn achtertuin een plantenvijver willen maken, die op het terras word opgebouwd. Hij zal ongeveer 50 cm diep worden, bij het formaat 1,50 m bij 1,70 m. Ik wil er een waterornamentje inzetten en uiteraard wat plantjes.

Mijn vraag is kan ik, wnneer ik een goed filtersysteem aanschaf, hier ook wat vissen in doen. En zoja, welke vissen zijn dan voor mijn plantenvijver geschikt.

Alvast bedankt voor jullie antwworden, ik ben erg benieuwd.
Groeten


   
Lid
Berichten: 14

Ik zou je niet willen aanraden om in het vijvertje dat je plant vissen te doen.

het water is dermate ondiep dat het vrij snel opwarmt tot een hoge temperatuur en tevens is hij te ondiep om de vissen de mogelijkheid te bieden om te overwinteren.

Mijn tip zou zijn om het bij een plantenvijver te houden en deze op een leuke wijze inrichten zoals je zelf ook al aangeeft.
Het zal snel genoeg bevolkt worden met ander dierenleven.
Eventueel zou je een goudvisje kunnen overwegen die je laat overwinteren in een aquarium binnen.

Veel suc6 ermee!


   
Lid Admin
Berichten: 1307

Voor visjes heb je inderdaad een minimum diepte nodig van 80cm.

Visjes kunnen, zeker als je een filtertje zou willen. Goudwindes zijn de meest dankbare. (wel minstens 5 want goudwinde is een schoolvis) Komeetstaart, shubunkin kunnen ook. De gewone goudvis is eigenlijk al wat minder geschikt maar dat zijn ook planteneters alhoewel ze nu niet de grote schade kunnen aanrichten zoals koi. Niet teveel voederen is vooral de boodschap. De enkele visjes zullen hun eten wel vinden en het is ook minder belastend voor het vijver evenwicht.

Nog veel succes met de nieuwe hobby en aarzel niet al uw vragen hier op het forum te posten. Veel mensen willen u graag helpen.


   
Berichten: 1

Wat zijnn de minimale afmetingen voor een vijver met Koi-karpers?

En wat zijn de eisen?

Bvd.

Peter.


   
Lid Admin
Berichten: 1307

In het artikel:
Welk soort vijver spreekt je het meest aan?
vind je al een definitie van een koivijver. Hierbij kan ik aanvullen dat de inhoud minstens 15000 liter zou moeten zijn. Hoe meer hoe beter want hoe meer watervolume hoe kleiner de dagelijkse temperatuurschommelingen. Temperatuurschommelingen van meer dan 3°C per dag zouden niet mogen voorkomen. Koi is dara gevoelig aan. Verder diep genoeg, minstens 1.3m liefst nog wat dieper. Verder geen ingewikkelde vorm van de vijver. Dit om een goede watercirculatie te bekomen.


   
Lid
Berichten: 2

Ik ben zelf aan het experimenteren met Koi in een filterloze plantenvijver:

http://www.koiplantenvijver.nl


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.