The Pond Library

Forum


Meldingen
Alles wissen




mijn PH staat op 6

 

(@bertvdb)
New Member
Deelgenomen: 18 jaar geleden
Berichten: 2
Topic starter  

Hallo,

Ik heb een probleem met de vijver. Na heraanleg en bijvullen is de Ph waarde van het water 6. Moet ik Zeewierkalk toevoegen of is dit juist tegenaangewezen. Wie kan helpen want al mijn vissen sterven !

Dank,

Bert


   
Citeren
(@mini-freak)
Reputable Member
Deelgenomen: 19 jaar geleden
Berichten: 288
 

Ph gedraagt zich naar gelang de waarden Gh en de Kh hoe lager de Ph hoe zuurder het water is. Een Ph van 6 is nog niet al te verontrustend, Ph moet je twee keer perdag meten s'morgens en s'avonds.
wanneer de Kh en Gh waarden op nivau zijn zal de Ph zich hierook naar gedragen,


   
BeantwoordenCiteren
(@kioman)
Estimable Member
Deelgenomen: 18 jaar geleden
Berichten: 63
 

GH en KH Controleren eerst

Beste nu is je GH 12 en je KH minstens 8 volgends de oase testset wat ik heb


   
BeantwoordenCiteren
 ldp
(@ldp)
Estimable Member
Deelgenomen: 21 jaar geleden
Berichten: 128
 

hallo,

hoe hoger de kh, hoe stabieler de ph. Doch inspelen op kh om ph te stabiliseren is nu niet van toepassing.
Ik lees dat je je vijver heraangelegd hebt. Vertel ons eerst welk water je hebt gebruikt, wat je randafwerking is, met folie, beton, polyester of iets anders?
Meet ook je Ph eens van je kraantjeswater.
En al je vissen sterven: ammoniak, nitriet? Is daar al naar gemeten?

mvg,

lieven.


   
BeantwoordenCiteren
(@bertvdb)
New Member
Deelgenomen: 18 jaar geleden
Berichten: 2
Topic starter  

De vijver is afgewerkt met folie, vermits hij redelijk groot is (+/- 120.000 liter) heb ik 15.000 l kraantjeswater, 15.000 l regenwater en de rest aangevuld met water uit een boorput (ik denk dat dit de oorzaak is vermits er veel ijzer in het water zit).
Vroeger had ik veel zuurstofplanten en nu bijna niets meer.
Is zeewierkalk aangewezen ?

bertvdb


   
BeantwoordenCiteren
 ldp
(@ldp)
Estimable Member
Deelgenomen: 21 jaar geleden
Berichten: 128
 

laat eerst je putwater eens analiseren voordat je poedertjes ed gaat toevoegen.
misschien is je putwater niet geschikt voor vissen. 🙁 En dat ga je niet oplossen met zeewierkalk.

mvg,

lieven.


   
BeantwoordenCiteren

The Pond Library

Als tuinliefhebber maak je een tuin pas echt compleet met een waterpartij in de vorm van een vijver of water ornament. Een vijver maak je pas echt af met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. De liefhebbers van prachtig gekleurde koi noemen we koi keepers.

De Nieuw hier? Start hier! pagina geeft je een compleet overzicht van de interessantste en meest populaire artikels op de site

De Vijvers en Koi Kennisbank zit boordevol achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en koi hobby. Dit is de basiskennis en uitleg over alle begrippen.

Wat wil je weten?

Heb je een specifieke vraag of vind je geen antwoord op je vraag via deze site dan help ik je graag een oplossing te zoeken.