hoi iedereen
ik heb een probleempje in één van de vijvers ; nl draadalgen.
Onze twee vijvers zijn naast elkaar gelegen, hebben dus evenveel zon (of evenweinig)
in de ene vijver zie je enkel een klein beetje draadalgen in de beekloop vanuit het filter, in de andere vijver groeien de zijkanten vol draadalgen, ook alles wat in de vijver zit groeit vol algen, de buizen van de pomp, de luchttubes....
de algenloze vijver heeft een systeem van biofiltering, er zit een uv lamp op (25 watt op 8000 liter water) en de filter is gevuld met lava, substraat en gele lis.
de vijver waar de algen welig in tieren heeft ook een uv lamp (18 watt op 5000 liter water) een biotec 5.1 en na de biotec gaat het water nog eens door een moeraszone waar lava, substraat en verschillende planten instaan( beekpunge, grote waternavel, verschillende irissoorten, kalmoes en lidsteng.
heeft iemand enig idee hoe dit kan komen? de algenloze vijver is twee jaar oud, de ander is deze lente pas opgestart.
groetjes
poeken
Het water heeft tijd nodig om zich tot "vijverwater" om te zetten. Het eerste jaar is het moeilijkste omdat het water dan nog niet stabiel is. Zit er vis op de vijver?
Wanneer uw filters (biotec en moeras) nog onvoldoende werken, zullen ze te weinig nitraten filteren.
Algen leven van nitraten. Nitraten ontstaan uit nitrieten (door nitrosomas en nitrobacter bacteriën). Nitrieten spruiten voort uit de afvalstoffen van uw vissen.
Probeer anders eens een Penac Product toe te voegen.
ja, er zit vis op de vijver. maarnu er minder zonlicht is nemen de draadalgen zienderogend af.
producten gooi ik niet in de vijver, enkel als er vissen ziek zijn, en dan nog op voorschrift van de vissendokter, anders beginnen we toch maar te knoeien met het vijvermilieu en dat is niet de bedoeling.
het enige dat we regelmatig in het filter en in de vijver gooien, is bio-oxydator, kwestie van de bacterie-cultuur in evenwicht te houden (dit is ook op aaraden van de visdokter)
groetjes,
poeken