Forum

continu water toevo...
 

continu water toevoegen...?????

Lid
Antwoord: 2
Topic starter

Ik woon aan de vinkeveense plassen, en denk dat het goed is om continu via een pomp die in de sloot voor mijn huis ligt ,het water de vijver in te laten stromen,en via een uitlaat het overtollige water er weer uit.
Heeft iemand hier ervaring mee, of weet dat het juist schadelijk kan zijn(ik heb het nog niet gedaan). Ook denk ik dat daardoor de algengroei ook minder zal zijn door een lagere watertemperatuur.
Het water van de vinkeveense plassen is overigens zeer helder en naar mijn mening gezond !

Wie kan mij helpen ??????????????



Lid
Antwoord: 569

het water kan er gezond uitzien,maar ik zou het eerst uitgebreid testen.
er is ook onzichtbare vervuiling,meestal ga je veel nitraten vinden als er landbouwgrond in de buurt is.
ook loop je een risico om parasieten en bacterieen in je vijver te halen.
toch opletten.

groetjes



Lid
Antwoord: 78

Als je het inkomende water eerst door een UV filter laat stromen lijkt het me een prima oplossing.



Lid
Antwoord: 288

Ik ben het ééns met josl, een sloot bevat meer schadelijke bestandsdelen dan dat men denkt.

Vooral denken aan bijvoorbeeld insekten het kroosvlindertje wat een zeer grote ravage kan aanrichten, ratten die geregeld een sloot opzoeken, eenden , de buurman die fijn afval water loost na het poetsen van zijn wagentje, enz , enz

Denk dat het beter is men ééns goed inschat wat zich zoal in een sloot bevind, zich erin afspeelt en wat erin leeft. De bagger die achterblijft in een sloot, blad en of planten resten, en vooral niet vergeten zwerfvuil. Bij warm weer kan het water veel minder zuurstof bevatten dan bij een diepe sloot, de stank die een sloot kan bevatten door de bagger.
Een sloot is één grote vergaarbak van regen water.

Dat is met een UV filter niet kapot te krijgen of tegen te houden.
Waar wij ons zorgen voor maken en de waterwaarden in orde proberen te houden wordt in 1 keer te niet gedaan als onzuiver water in de vijver wordt gepompt.



Lid
Antwoord: 2
Topic starter

Nou, de sloot waar ik het over had is eigenlijk een vaart, en is in open verbinding met de plassen, vandaar het heldere water !, ik denk erover om de pomp in een bun te doen met daarin fijn filtermateriaal.

Is er iemand die weet wat het betekend als er kleine wormpjes in het filter zitten ???,ze zitten op de wand in de laatste bak waar het schone water instroomt !(op de rand vastgeplakt)