Forum

Wat vreet er aan mi...
 

Wat vreet er aan mijn planten?

Berichten: 1
Topic starter

Mijn vijver gaat dit jaar zijn vijfde jaar in. Ik heb gelukkig nog geen pech gehad met de vijver, dan doel ik op algen, slechte plantengroei etc. Ik zal het gelijk maar even afkloppen.
Wat er wel opvalt aan mijn planten is dat vooral aan de jonge scheuten gevreten wordt. Maar ik weet niet door wie of wat. Het is wel iets wat onder water leeft. Ik had al gedacht aan de kokerworm, maar die heb ik volgens mij allemaal uit mijn vijver gehaald.
Er wordt vooral aan jonge plantenscheuten gegeten. Het zijn dan mooie ronde holletjes. En vaak gaan ze zover dat het jonge blad van de steel af wordt gevreten en boven komt drijven. En niet alleen de bladeren, maar ook de knoppen van bloemen.

Wie kan mij hier meer over vertellen en hoe ik van dit diertje af kan komen!

Bij voorbaat hartelijk dank

S. Oreel



Berichten: 1

Er is een goede parasiet insecticide verdelger voor waterplanten met beestjes, en het is niet chemisch. Het kost 310 Bfr zonder verzendingskosten. De planten doe in het water ook last hebben, moet er uitgehaald worden, en behandeld. Deze mogen dan weer in het water. Groeten
Eric Buedts
Aqua-Botanica-Koi
Reststraat 24
3390 Tielt-Winge
016/502038
FAX 016/503077
e-mail: abkoi@skynet.be
http://users.skynet.be/aqua.botanica.koi/