The Pond Library

Forum

Meldingen
Alles wissen




Dringed hulp nodig!! Steur gaat dood

 

(@steur999)
New Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 4
Topic starter  

Hallo,

Ik heb gisteren mijn steur terug gevonden in algen verstrikt, ik heb hem los gemaakt en zag dat mij moeite had om normaal te liggen op de bodem.
Ik heb hem er dan uit gehaald en in een bak gestoken en zag dat hij een knik in zijn staart had.
Ik heb hem wat gemasseerd om te lucht uit hem te krijgen en dan terug in de vijver gelaten, hij zwom ene beetje en lag dan weer stil zwom weer en lag weer stil...

Van morgen lag hij helemaal scheef op de bodem en volledig gedraaid.

We hebben hem er vlug weer uitgehaald en proberen te spalken om hem recht te houden maar dit lukt niet zo goed ...

deze foto's zijn net genomen:

Kan iemand alsjeblief helpen ik weet niet wat ik doe/ goed doe of moeten doen.

Alvast bedankt,


   
Citeren
(@cobuus)
Trusted Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 91
 

Heeft w.s flink zuurstof tekort opgelopen toen hij vast zat, een steur moet kunnen blijven zwemmen om voldoende zuurstof tot zich te kunnen nemen .
Een steur spalken is lastig ,maar eigenlijk het enigste wat je kunt doen en hem apart zetten
Als je hem apart zet zorg er dan voor dat hij extra zuurstof krijgt door er een zuurstofpomp bij te plaatsen.
Verder kan je niets doen als afwachten

Sterkte ermee
Gr Cobuus


   
BeantwoordenCiteren
(@steur999)
New Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 4
Topic starter  

Hey,

bedankt voor de snelle reactie 🙂
Het kan idd zijn dat hij er al een tijdje vastzat (redelijk aan het oppervlak) want ik heb het smorgens opgemerkt.

Hij zit idd appart met een zuurstof pompje, nu hopen dat hij herstelt, ik zal hem af en toe een beetje eten geven en kijken of hij hiervan eet.

Ik zal het verloop nog laten weten 🙂

Groeten,


   
BeantwoordenCiteren
(@steur999)
New Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 4
Topic starter  

Hey,

Hij ligt nu een dag en half appart met zuurstof en gespalkt hij leeft nog en ik hoop dat hij aan het herstellen is, hij beweest bijna niet maar ik zie zijn kiewen wel nog bewegen (soms wat sneller soms wat trager) ik geef hem wat eten maar ik denk niet dat hij in deze tijd al meer dan 2 korreltjes heeft gegeten (hij is altijd al geen grote eter geweest...)

hopelijk is er meer hoop in zicht als ik volgende keer post 🙂

groeten,


   
BeantwoordenCiteren
(@steur999)
New Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 4
Topic starter  

Hey,

Tot mijn spijt moet ik melden dat de steur gestorven is 🙁
ik vind het heel erg na al die tijd dat hij in onze vijver leefde ...
Zijn huid was volledig geirriteerd anders het verband waarmee we hem gespalkt hebben en heeft dus erg afgezien 🙁

Allemaal door die domme algen ... die we maar niet volledig uit de vijver krijgen

rip dan maar zeker
bedankt voor de hulp van cobuus in iedergeval 🙂
groetjes,


   
BeantwoordenCiteren
(@padde)
Reputable Member
Deelgenomen: 16 jaar geleden
Berichten: 310
 

Hallo,

wat jammer dit te moeten lezen!
sterkte met het verlies!

grtz


   
BeantwoordenCiteren
(@cobuus)
Trusted Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 91
 

hallo

Erg jammer

Sterkte


   
BeantwoordenCiteren
(@fastmartin)
Eminent Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 39
 

zonde hoor van zo'n mooi beestje.
is altijd vervelend dat dit soort dingen gebeuren.


   
BeantwoordenCiteren



The Pond Library

Als tuinliefhebber maak je een tuin pas echt compleet met een waterpartij in de vorm van een vijver of water ornament. Een vijver maak je pas echt af met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. De liefhebbers van prachtig gekleurde koi noemen we koi keepers.

De Nieuw hier? Start hier! pagina geeft je een compleet overzicht van de interessantste en meest populaire artikels op de site

De Vijvers en Koi Kennisbank zit boordevol achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en koi hobby. Dit is de basiskennis en uitleg over alle begrippen.

Wat wil je weten?

Heb je een specifieke vraag of vind je geen antwoord op je vraag via deze site dan help ik je graag een oplossing te zoeken.