The Pond Library

Vraag en Antwoord

Welke tor/kever zit...
 




Welke tor/kever zit er nu in mijn vijver?

Lid
Berichten: 40
Topic starter

Dit zijn de duidelijkste foto's die ik kon maken. Gisteren zat er nog niks in en vandaag zag ik deze toch al vrij grote tor/kever/wants zwemmen in de vijver.

Hij ;
is zo'n 1 cm lang
Heeft 2 lange poten waarmee hij zwemt
zwemt continu op zijn rug
duikt onder als ik te snel dicht bij kom en zwemt dan 2 slagen onder water en komt weer boven.
kan ook tot de bodem duiken en zich vast grijpen aan planten om zo een tijd onder te blijven.

Ik kan niet direct iets vinden over een duikende tor maar zou toch graag willen weten of dit iets is wat schadelijk kan zijn voor planten/vissen!


   
Lid
Berichten: 584

Dat is een bootsmannetje, ook rugzwemmer genoemd. Zijn steek is voor kleine vissen dodelijk en kan grote vissen ernstig beschadigen.


   
Lid
Berichten: 40
Topic starter

Dus beter om hem eruit te halen?

Of door wat extra stenen bij de uitvoer van de plantenvijver te plaatsen zodat hij niet weg kan? Zodat hij insecten ofzo weg eet bij de plantenvijver maar niet bij de vissen kan.


   
Lid
Berichten: 584

Gewoon dood doen wanneer je de kans hebt. Dat beest kan namelijk ook vliegen.


   
Lid
Berichten: 40
Topic starter

Ok dan ga ik morgen eens proberen hem eruit te krijgen...


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.