The Pond Library

Vraag en Antwoord




wat is dit dan?

Lid
Berichten: 12
Topic starter

Ik dacht dat ik in mijn natuurvijver wat koi,s(geen 1,2 of 3) 🙂 /winde,s/graskarpers en zonnebaarzen had. We hebben een tijd gedacht dat deze vis een koi was. hij is bijna zwart van boven dus in de vijver niet goed te zien. Nu verloor het beestje wat schubben en ik heb hem/haar eruit gehaald om te controleren. Suprice!! geen koi, maar iets waarvan ik geen flauw benul heb wat het is. het lijkt op een voorn maar de kleuren kloppen niet.
Help?

Gr,
Sjaak

Bijgevoegde bestanden


   
 josl
Lid
Berichten: 569

hallo,

mij lijkt het een gewone karper,of een wilde variant uit de natuur.
.

groetjes


   
Lid
Berichten: 269

Zou dit een Brasem kunnen zijn?


   
Lid
Berichten: 91

   
Lid
Berichten: 488

ja inderdaad is geen karper ook geen brasem omdat bij deze vissen de bek naar beneden wijst bij deze duidelijk niet hoor is gewoon een goeie dikke voorn ik twijfel aan een winde ook


   
Lid
Berichten: 12
Topic starter

Ik zelf twijfelde ook aan een voorn of winde. maar de kleuren kloppen dan niet.
een brazem of karper hebben inderdaad een naar beneden gerichte bek.
De andere 2 windes die in de vijver zitten hebben een slankere vorm "ronder?" deze is wat platter.
Wat het ook is, het is wel grappig om iets in je vijver te hebben waarvan niemand zeker weet wat het is.

kan het ook een nieuwe kruising zijn tussen een graskarper een winde en een koi?:)

zolang hij niet te groot wordt of raar gaat doen mag hij/zij blijven.

Gr,
sjaak


   
Lid
Berichten: 25

het is een jonge brasem, ik vis altijd op brasem en dit is er 1
dat de bek naar beneden wijst komt niet altijd voor zeker niet bij jonge brasem


   
Lid
Berichten: 488

daar twijfel ik toch aan hoor Ik vis ook wel regelmatig


   
Lid
Berichten: 10

ssjaaki wrote: Ik dacht dat ik in mijn natuurvijver wat koi,s(geen 1,2 of 3) 🙂 /winde,s/graskarpers en zonnebaarzen had. We hebben een tijd gedacht dat deze vis een koi was. hij is bijna zwart van boven dus in de vijver niet goed te zien. Nu verloor het beestje wat schubben en ik heb hem/haar eruit gehaald om te controleren. Suprice!! geen koi, maar iets waarvan ik geen flauw benul heb wat het is. het lijkt op een voorn maar de kleuren kloppen niet.
Help?

Gr,
Sjaak

Hello,

Naar mijn idee is dit een gewone winde die ook buiten rondzemt... gezien de hoeveelhied schubben op zijn zijlijn en de achterop staande rugvin..

Ik vang deze vissen regelmatig tijdens het karpervissen, de kleur wordt ook voor een groot deel bepaald door het voer en kleur van het water..

hoop dat je hier wat aan hebt... blijven leuke vissen die altijd savonds aan het oppervlak muggen jagen..

Groeten


   
Lid
Berichten: 488

dacht ik ook wel een winde


   
 josl
Lid
Berichten: 569

hallo,

aan enkele zogezegde kenners laten zien.

deze zeggen een rietvoorn.

groetjes


   
Lid
Berichten: 269

'k heb ook een mailtje naar enkele specialisten gedaan. Zo snel ik antwoord heb laat ik het jullie weten...


   
Lid
Berichten: 12
Topic starter

Koidream wrote: 'k heb ook een mailtje naar enkele specialisten gedaan. Zo snel ik antwoord heb laat ik het jullie weten...

Ik ben verbaasd... zoveel hulp om uit te zoeken wat voor vis dit is.
bedankt allemaal.

straks blijk ik een nieuw soort te hebben. Bieders?:)

Gr
Sjaak


   
 josl
Lid
Berichten: 569

hallo,

ik heb ook nog andere soorten algen,zoals draadalgen,ook zeer mooi

gratis af te halen:D


   
Lid
Berichten: 269

De eerste kenner heeft reeds geantwoord. Volgens hem is het ook een Voornachtige, de juiste soort was moeilijk te bepalen op de foto.


   
Lid
Berichten: 10

Koidream wrote: De eerste kenner heeft reeds geantwoord. Volgens hem is het ook een Voornachtige, de juiste soort was moeilijk te bepalen op de foto.

Ik vreet mijn pet op als het geen winde is... een rietvoorn heeft rode ogen en veel grovere schubben. bovendien zijn de vinnen van een rietvoorn veel roder maar dat hangt van het water af.

Ik had er zaterdag nog zo een aan de boilie.. wel 53cm groot

Imand die iets anders erin ziet zou ik graag horen.. het misterie moet ontrafelt worden:D

Hieronder naar mijn idee overduidelijk het verschil tussen een rietvoorn en winde.. let op de aarsvin, grootte van de schubben en ogen..

Bijgevoegde bestanden


   
Lid
Berichten: 12
Topic starter

Ik denk inderdaad dat je je pet niet hoeft op te eten.
Lijkt er sprekend op..
en vermoedelijk weet ik ook hoe hij erin komt, bij de visboer waar ik meestal kom zitten de vissen wel eens bij elkaar. ik denk dat deze gelijk met de 2 graskarpers en twee zonnebaarzen is meegekomen. Heb dus zeer waarschijnlijk 1 graskarper en een "winde"
Jammer geen baby graskarpertjes.
Wederom bedankt voor de info.

Sjaak


   
 JanV
Lid
Berichten: 27

   
Lid
Berichten: 5

Kopvoorn zo te zien

karpers / kopvoorn - Leuciscus cephalus

Herkenning Kan worden verward met de graskarper. Onder de zijlijn liggen, geteld in de richting van de aangegeven pijl 3-4 rijen schubben (de schub op de zijlijn niet meegeteld) (1). Het lichaam is cilindrisch, de kop tamelijk plat en breed (2). De anaalvin is bolrond (3). Verspreiding Vrij zeldzaam. Wordt hoofdzakelijk aangetroffen in het stroomgebied van de Limburgse Maas. Komt ook elders in de grote rivieren en een aantal beken voor. Voedsel Voornamelijk insecten(larven), weekdieren, soms plantendelen en kleine vis. Bescherming Opgenomen in de Visserijwet. Rode-lijst soort. Gesloten tijd van 1 april tot en met 31 mei.


   
Lid
Berichten: 5

   
Lid
Berichten: 12
Topic starter

Kan mijn onbekende vis een graskarper zijn?
Ik bedoel, ik heb er ooit twee ingekocht. en als ze zo op elkaar lijken zou er toen het kleine visjes waren een andere vis tussen hebben gezeten?

een winde of kopvoorn?
mijn andere graskarper ziet er namelijk wel anders uit. Ook zo'n tuitbekje en niet zo hoog.

Gr,
Sjaak

ps,

Er wordt niet gevist in mijn vijvertje:)


   
Lid
Berichten: 10

ssjaaki wrote: Kan mijn onbekende vis een graskarper zijn?
Ik bedoel, ik heb er ooit twee ingekocht. en als ze zo op elkaar lijken zou er toen het kleine visjes waren een andere vis tussen hebben gezeten?

een winde of kopvoorn?
mijn andere graskarper ziet er namelijk wel anders uit. Ook zo'n tuitbekje en niet zo hoog.

Gr,
Sjaak

ps,

Er wordt niet gevist in mijn vijvertje:)

Kom op, dit is dus echt never nooit geen graskarper...:rolleyes: toets gewoon winde in op google en je vindt zoveel foto's dat je er ziek van wordt.

Ik vis nou al 15 jaar fanatiek en windes vang ik regelmatig dus weet wel wat een winde is als ik er een zie.. graskarper is veel meer cilindrisch van vorm, zeg maar een torpedo.. grootste van mij is 93 cm... en heeft hele dikke lippen en en brede platte kop... ook veeel grotere schubben.

een winde is breder dan een brasem of voorn en heeft veel kleinere schubben, ook een kopvoorn is veel grover qua schubben en bek...

verwarring kopvoorn graskaper kan ik mij wel voorstellen maar dit is ozo klaar als een klontje.
ga naar de OVB site en bekijk de zoetwatervissen. daar zie je de verschillende soorten waaronder winde graskarper en kopvoorn..

Maar goed we kunnen er natuurlijk nog even over doordiscussieren:D 😉


   
Lid
Berichten: 10

kijk en vergelijk...(ga niet meer foto's zoeken hoor);)

Bijgevoegde bestanden


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.