The Pond Library

Vraag en Antwoord




ton voor minivijver

Lid
Berichten: 115
Topic starter

Hallo menskes,

Ik was vandaag wat aan't rommelen op zolder en vond daar twee oude , koperen wasvaten. Deze hebben een afvoer onderaan en zijn dus erg geschikt om een filter van te maken waarbij het eveneens een sierelement is. Helaas... ik heb al zo'n dure driekamerfilter gekocht.

Maar nu is mijn bedoeling hier een klein bovengronds siervijvertje van te maken.

1: Filtratie: Aangezien ik er wat vissen in zou willen zetten zullen de planten alleen niet volstaan om het water te filteren. Maar hoe kan ik dit het best doen? De ton is zo'n 100 a 200 l schat ik. Kan ik het best doen met een pompje door een minifilter met wat filterwatten in ? of kan ik er beter zo'n aquariumfilter in hangen? ( je kent ze wel , zo van die staafachtige plastique filters.) En zullen deze plastique aquariumfilters in de winter niet stukvriezen??? Ik kan ook makkelijk aan grote mossels komen. Zou dit een alternatief zijn om al die filterapperatuur achterwege te laten ?

2 Vissen: Voor de vissen dacht ik aan een paar sluierstaarten. Maar ze zouden in de winter niet buiten mogen worden gehouden. Is dit ook daadwerkelijk zo ? en kan ik misschien eventueel het water wat verwarmen in de winter zodat ze toch buiten kunnen blijven. Moest dat kunnen zou het wel praktisch zijn. Dan zou ik zo'n drie in één aquarium-ding kunnen kopen ( een filter, verwarming en zuustofvoorziening) Als zo'n aquarium-ding niet stukvriest tenminste. En moest dit allemaal niet kunnen zou ik ze ook in huis kunnen houden. Misschien is dit wel de beste oplossing??? En moest ik ze in huis zetten, zouden ze dan nog een verwarming nodig hebben? En wat zijn de beste sluierstaarten die niet echt warm water nodig hebben? ( dan heb ik het zeker niet over de delicate rassen)

3: Kweek der vissen: Volgens mij is het ook zeer goed mogelijk om te kweken in zo'n ton. Maar zou dat ook bij sluierstaarten het geval zijn? Aangezien de watertemperatuur toch aanzielijk minder zal zijn dan als ze binnen zouden zitten. Ook zou ik graag de geslachten van de gekochte vissen weten. Kan een degelijke handelaar het geslacht onderscheiden? Ik was nml van plan er 2 vrouwelijke dieren en 4 mannelijke dieren in te plaatsen. Of kan ik het nog beter houden op 1 vrouwelijk dier en 2 mannelijke dieren ?

dit is het voorlopig.

sorry dat het zo lang is maar wil echt geen enkele fout meer maken

groet en bedankt voor de ( hopelijk komende ) reacties
🙂


   
Lid
Berichten: 115
Topic starter

en kan ik trouwens niet beter wachten met aanschaf van de vissen tot na de winter ? Zodat het water ook wat kan rijpen met de aanwezigheid van zuurstofplanten en dat er zich de nodige bacterieën ontwikkelen?

Groet


   
Lid
Berichten: 199

Originally posted by wc-duck
[B]Hallo menskes,

Ik was vandaag wat aan't rommelen op zolder en vond daar twee oude , koperen wasvaten

Koperen vaten en daar vis in?????
Weleens van zware metalen gehoord?
Koper is er een van, een noodzakelijk sporenelement
o.a. voor de aanmaak van hemoglobine maar in hogere
concentraties giftig. Niet doen dus.

Groet, Arthur.


   
Lid
Berichten: 91

hoi wc-duck

volgens mij is koper giftig voor je vissen .
vraag dit eerst nog maar eens goed na voor je er vissen ingooid.

suc6
johan


   
Lid
Berichten: 115
Topic starter

ja, dat wist ik. Ik ga er een laag folie inleggen.


   
Lid
Berichten: 270

Hallo,

1. Koper is inderdaad giftig.
2. Een aquriumfilter is een goede oplossing.
3. Als een filter kapotvriest dat zal de hele vijver ook wel vastgevorzen zijn. Haal in de winter de kuip binnen of haal de filter eruit. Je kan het hele ding natuurlijk ook verwarmen (ik bedoel daarmee vorstvrij houden) met een aquariumverwarmer.


   
Lid
Berichten: 115
Topic starter

Maar hebben sluierstaarten ook echt verwarmd water nodig ?


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.