The Pond Library

Vraag en Antwoord

Hoe maak ik een ver...
 




Hoe maak ik een verhoogde vijverrand?

 Gert
Lid
Berichten: 2
Topic starter

Ik wil een rechthoekige vijver maken die iets boven het maaiveld uitsteekt. Ik wil daarvoor een muurtje rond de vijver van ca. 20 cm hoog met daarop een platte rand met een overstek aan beide kanten. We denken in eerste instantie aan een stenen of betonnen muur. De vraag is nu: hoe fundeer ik deze en moet deze perce tot beneden de vorstgrens gefundeerd worden, of zijn er ook andere oplossingen met een lichtere fundering?
Wie heeft ervaring en wie weet een goede oplossing?


   
Berichten: 1

Een verhoogde vijverrand heb ik op de volgende wijze gerealiseerd. Nadat de vijver was uitgegraven (3x7) heb ik om de meter hardhouten piket paaltjes (70 cm) in de grondgeslagen en aan de binnenkant hardhouten planken bevestigd zodat de planken 5 cm boven de gronduitstaken. Vervolgens de rubberfolie ingelegd en de vijver driekwart gevuld met water. Ten laatste dunne hardhouten (weet effe niet hoe dat beschoeingshout heet) plankjes tegen het rubberfolie aan de planken vastgezet en de vijver afgevuld. Het vijverwater staat nu altijd zo'n 3 a 4 cm boven het maaiveld, zodat er niks in kan stromen, maar de vijver wel kan overlopen. Voor randafwerking heb ik gewoon ronddom twee rijen bakstenen gebruikt.


   
Lid
Berichten: 2

De vorm van mijn vijver beslaat 2 cirkels van verschillende diameter die mekaar een stukje overlappen. Ik zat met het probleem dat mijn vijver in een helling ligt en dit heb ik opgelost op de volgende wijze: Vanop het laagste punt in de helling te beginnen; heb ik eerst 10 cm uitgegraven (voor de winter) als plantenterras en daarna het midden tot ong. 50 cm. Op het plantenterras heb ik (na de winter) een laag chape van 7 cm gedaan, waarop ik aan de buitenzijde een een muurtje uit betonklinkers van 4 lagen heb gemetseld.D.w.z. dat mijn wateroppervlak nu 20 cm boven het terrein uitkomt. Aan de biinnenkant heb ik ook een laag steen geplaatst als keermuur om het substraat rond de planten tegen te houden. Tenslotte heb ik bovenaan de helling de kleinste cirkel in twee verdeeld: ook weeral door gebruik te maken van een muurtje in klinkers en 1 helft terug opgevuld om als filterend moeras te gebruiken. Indien in de omgeving mag u altijd een kijkje komen nemen...


   
Lid
Berichten: 1

Waarom neem je geen plantenbakken type hangflor ovaal, deze hebben aan de ene zijde een uitstekend rond gedeelte en aan de andere zijde een invallende ronde zijde. Op deze manier passen ze in diverse vormen in elkaar, je kunt je vijver dus recht of met rondingen maken.
De bakken zijn 40 cm lang 25 cm breed en 20 cm hoog, hiertegen kun je je vijverzijl monteren met behulp van Bankirai latten van 6 tot 8 mm dik 100mm breedt en 1800 mm lang( deze zijn speciaal voor waterrijke omgevingen). De bakken zelf kun je dan vullen met bijvoorbeeld aarde en planten of gewoon met grind of grond en bovenop afwerken met hardhout.

Veel succes Ronald


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.