The Pond Library

Vraag en Antwoord

Gebruik van gestabi...
 




Gebruik van gestabiliseerd zand

Lid
Berichten: 19
Topic starter

Ik ben van plan een vijver aan te leggen van 1,5m diepte (8m x 4m)
Heeft iemand ondervinding in het gebruik van "stabilisé" voor het maken van de vijverwand ?
waar kan ik meer info vinden ?

dank
Christian


   
Lid
Berichten: 1160

En hoe zie je dat dan, een vijverwand maken van enkel stabilisé is allesinds onmogelijk


   
Lid Admin
Berichten: 1307

Mijn vijverwanden zijn gemaakt uit stabilisé, nog uit de tijd dat het een siervijver was.
Je kunt de wand natuurlijk niet loodrecht maken, zal altijd schuin moeten zijn om de stabilisé erop te houden.

je moet de wand eigenlijk bezetten met een 2tal cm dikke laag en goed aandrukken en af en toe eens met de tuinslang lichtjes nat maken. Maakt uw stabilisé des te sterker.

Moest ik nu nog herbeginnen is het een gemetselde rand omdat die loodrecht kan zijn. Algen groeien nogal graag op schuine wanden.


   
Lid
Berichten: 1160

ik ging er uiteraard van uit dat ie rechte wanden bedoelde, zoals u het zegt kan het uiteraard wel


   
 josl
Lid
Berichten: 569

@ webmaster,

dat is het probleem met schuine wanden,de lichtinval is veel groter op deze wanden,waar de algen voordeel uit halen.
een vriend heeft het ook zo gedaan,maar deze heeft er een fijnmazig net/doek in verwerkt voor extra sterkte.

groetjes


   
Lid
Berichten: 19
Topic starter

Ik had gedacht een wand te maken door eerst een bekisting te maken en er dan stabilise in te gieten, een vertikale wand.
De bekistingsplaten zouden zelfs (volgens een kennis) kunnen blijven zitten... zal wel een dure en ingewikkelde zaak zijn ??
Had aan stabilise gedacht omdat ik het ergens op een site tegengekomen ben, en dacht dat het eenvoudiger zou zijn dan een gemetste muur, waar ge toch ook nog een fundatie moet voor uitgraven...
Christian


   
Lid
Berichten: 39

Als men het zo wil doen is men denk ik er beterkoop mee af wanneer men betonblokken gebruikt en deze laat metsen door een kennis.
Stabilise of wordt hier misschien beton (gieten?) bedoeld, is namelijk ook geen goedkope aangelegenheid.


   
Lid
Berichten: 19
Topic starter

Ok, bedankt
zal gemetste wand met betonblokken worden ...


   
Lid
Berichten: 1160

das de beste en meest gebruikte manier denk ik


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.