The Pond Library

Vraag en Antwoord




vijversubstraat

Lid
Berichten: 19
Topic starter

Heb een plantenfilter gemaakt, inhoud +/- 12 m³.
Waar kan ik substraat kopen tegen een billijke prijs voor deze hoeveelheid ?
Welke substraat neem ik het best ?


   
Lid
Berichten: 5

Stuur een mailtje naar Kagura-koi via hun site dus .NL er achter.
hij gebruikt iets anders wat beter is dan substraat

Gerard


   
Lid
Berichten: 17

hallo martin ik heb er eerst keien dan argex korrels ingekapt en afgedekt met een dikke laag substraat ( scheelt wel wat zakken dan) je moet juist opassen dan je substraat dik genoeg is want argex korrels gaan drijven


   
Lid
Berichten: 137

Wij hebben Moraene steentjes gebruikt waar ze ook de weg mee asfalteren.
En ergens tussendoor een paar zakken vijversubstraat.
Goedkope oplossing


   
Lid
Berichten: 57

Ik dacht ook slim te zijn. Een aantal zakken zéér goedkope substraat gekocht bij van Cranenbroek. Resultaat: ik kan eerdaags mijn pompgevoed moeras opnieuw maken omdat het substraat één grote klont is geworden. Het water loopt er nu langs de randen langs en de klont substraat drijft samen met de planten op het water. Volgende keer gebruik ik Gletsjerrock.

Groet René.


   
Lid
Berichten: 122

Je gaat toch zeker niet het hele gat vullen met substraat hoop ik??? Je laat toch zeker een kelder ruimte open daarop een gaasconstructie en daarop een laag substraat van zo'n 30 cm. planten er in, klaar.

BMWtje


   
Lid
Berichten: 69

Vul met Lava (grof onderaan, fijn bovenaan).
Ik heb destijds (drie jaar geleden) 100 euro per kuub betaald.
Is geleverd in big bags, transport kostte 25 euro.
Was een firma in Willebroek (Belgie), de naam ontsnapt me momenteel.
Alain


   
Lid
Berichten: 137

Bij ons werken de steentjes met een laag substraat perfect. Een kuub voor € 35,00.
Wel zelf halen.
We hebben geen kelder eronder.


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.