The Pond Library

Forum


Meldingen
Alles wissen




hoe groot moet de vortexkamer zijn?

3 Berichten
2 Gebruikers
0 Vind-ik-leuks
2,092 Bekeken
 xxx
(@xxx)
Active Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 8
Topic starter  

wat is de relatie tussen de pompcapaciteit en de diameter of inhoud van de vortexkamer van een meerkamerfilter?. Ik heb een pomp van 20.000 liter per uur (na weerstand waarschijnlijk 15.000 liter per uur) en een vortex van rond 70 cm.Ik vind dat het water nogal snel draait. Of is dat juist nodig?
johan


   
Citeren
(@hokie)
Honorable Member
Deelgenomen: 15 jaar geleden
Berichten: 730
 

Moi,

Een vortex moet niet te snel draaien, want dan kan de vuiligheid niet zakken en is de werking dus niet goed. 70 cm is voor 15000 liter ook wel klein. Zou voor de 15000 liter proberen een vortex rond de 1 meter te krijgen, of een andere mogelijkheid (en goedkoper) is de toevoer knijpen. Weet niet wat voor vijver je hebt, want 15000 liter is toch al snel een vijver van 25 a 30 kuub.

Hokie


   
BeantwoordenCiteren
 xxx
(@xxx)
Active Member
Deelgenomen: 14 jaar geleden
Berichten: 8
Topic starter  

Hallo Hokie,

Mijn vijver is 45.000 liter dus ik kan niet onder de 15000 liter gaan denk ik.

johan


   
BeantwoordenCiteren



Deel:

The Pond Library

Als tuinliefhebber maak je een tuin pas echt compleet met een waterpartij in de vorm van een vijver of water ornament. Een vijver maak je pas echt af met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. De liefhebbers van prachtig gekleurde koi noemen we koi keepers.

De Nieuw hier? Start hier! pagina geeft je een compleet overzicht van de interessantste en meest populaire artikels op de site

De Vijvers en Koi Kennisbank zit boordevol achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en koi hobby. Dit is de basiskennis en uitleg over alle begrippen.

Wat wil je weten?

Heb je een specifieke vraag of vind je geen antwoord op je vraag via deze site dan help ik je graag een oplossing te zoeken.