The Pond Library

Vraag en Antwoord

ziektes bij goudwin...
 




ziektes bij goudwinde en shubunkin

 Tazz
Lid
Berichten: 11
Topic starter

Hallo iedereen,

kan er iemand mij een goed boek over visziektes, (bij voorkeur over meest voorkomende ziektes bij goudwindes en shubunkins) aanraden?
Heb onlangs (vorige zondag) 6 goudwindes en 6 shubunkins aangeschaft en er is reeds een goudwinde die ondersteboven zwemt 🙁 .Het lijkt mij een soort huidschimmel te zijn. Is dit besmettelijk en zo ja voor alle vissoorten?
Hoe ontstaat schimmel eigenlijk? kwaliteit van het water?

tazz


   
Lid
Berichten: 1160

schimmel is altijd besmettelijk

uiteraard de kwaliteit van het water, of de vis had de ziekte reeds voor je hem had gekocht.

speel niet zelf doktertje, lees niet in boeken, doe niets op aanraden van iemand anders dan een gespecialiseerde dokter.


   
 josl
Lid
Berichten: 569

raadpleeg een vissendokter.

een goed boek is de koidokter van maarten lammens.
hierin staan veel adviezen voor een goede waterkwaliteit,leefomgeving,alsook over behandelingen

zie ook http://www.dekoidokter.be/

groetjes


   
Lid
Berichten: 8

Hallo,

inderdaad niets zelf ondernemen, vorig seizoen met troubles gezeten en dit jaar zijn we terug al vertrokken met de vodden.
Enkel maar door het feit dat ik veel teveel ben afgegaan op goede raad van vrienden.
allemaal goed bedoeld hoor!!

uiteindelijk heb ik de raad opgevolgt die Pietje en Josl mij ook hebben gegeven samen met nog andere, naar een veearts gaan die op de hoohte is van vissen. (indien U van streek rond oost-vlaanderen bent de FACULTIET DIERENGENEESKUNDE MERELBEKE afspraak maken)
het heeft mij iets gekost (conslt: 33€ product 18 € )maar ik heb dan ook een oplossing, nu juist nog een beetje goed weer dat het vijverwater een hogere temperatuur krijgt en dan kunnen we starten.

succes nog met de zieke visjes.

Mvgrt

Eddy


   
 Tazz
Lid
Berichten: 11
Topic starter

Bedankt voor jullie antwoorden,
heb jullie raad opgevolgd,specialist aangesproken maar heb ondertussen 6 windes en 1 shubunkin verloren.:(
blijkbaar de vissen iets te klein gekocht en met da warm weer en zacht briesje....
heb nu nog 5 dappere shubunkins....:o


   
 josl
Lid
Berichten: 569

spijtig van de dode vissen,

houd de andere goed in het oog.

nog veel succes in de toekomst,en wees niet bang om uitleg te vragen,op het forum zijn veel mensen, meestal heeft iemand wel goede raad.

groetjes


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.