Forum

Raar en ongewoon vi...
 

Raar en ongewoon visgedrag

Lid
Berichten: 2
Topic starter

Gegroet , ik zit met een probleem , ik heb verleden weekend mijn filter en
vijver gereinigd , te veel slib in (filter is gemaakt met substraat ) nu
de laatste dagen zijn de vissen onrustig ,springen omhoog (vanavond was er
zelfs een eurokoi uit de vijver gesprongen ,lag op de oever heb er hem terug
ingezet en zwemt terug normaal).Zuurstofgebrek?. Ze willen ook niet eten zoals normaal.Heeft
het misschien iets te doen met het verwijderen van zuurstofplanten ? Heb
wel al een zuurstofpomp ingeplaatst maar het brengt weinig op.Het
meerendeel van het oorspronkelijke water heb ik opgevangen zodanig dat ik
niet te veel vers water moest bijdoen(op een volume van +/- 4000 liter heb
ik +/- 500 liter moeten bijvullen,terug bacteriën bijgevoegd.Zou ik soms de vijver moeten ontsmetten?Weet soms iemand raad? Dank bij voorbaat.



Berichten: 1

Halo
Hebt u geen product gebruikt om de vijver te ontsmetten? Meestal als een vis op deze manier te keer gaat, is er iets dat hen irriteert. Happen ze aan het wateroppervlak?

------------------
Eric Buedts



Lid
Berichten: 2
Topic starter

Neen ik heb geen enkel produkt toegevoegd of gebruikt,enkel en alleen bakteriën toegevoegd.De vissen zitten meestal onderin de vijver en als ze rondzwemmen zijn ze meestal schichtig.Ik heb vandaag de waterwaliteit gecontroleeerd en die is zoals ze moet zijn.Groetjes Ronny



Lid
Berichten: 270

Filter reinigen houdt vaak in dat alle bacteriën uit de filter verdwijnen en dat de filter niet meer werkt. Ammoniak en nitriet worden dan niet meer afgebroken. Het is niet noodzakelijk zo: alles hangt af van de manier waarop de filter "gereinigd" wordt. Zuurstof (lucht) en massaal nieuwe nitrificerende bacteriën (vloeibaar!) enten in de filter en de behandeling doorzetten zoals voorgeschreven door de fabrikant zijn - zo direct gezien - de beste manier om uw problemen op te lossen.



Berichten: 1

Halo
Als de sintomen nu nog zijn zoals u op 4 juli ons mailde, zou ik 20% water verversen. Ik denk dat het water een chemische reactie heeft ontwikkeld doordat u te veel van het oude water hebt behouden, hoe gek het ook klikt. Uw vijver moet terug zijn biologisch evenwicht zoeken, maar dat oude water kan dat niet alleen aan, daarvoor heeft het de planten nodig, bacteriën ENZ.. En die staan weer op nul, moeten weer dus in gang schieten, en dat vraagt tijd.

------------------
Eric Buedts