The Pond Library

Vraag en Antwoord




me zieke chagoi

Lid
Berichten: 291
Topic starter

het verhaaltje : me chagoi kreeg een witte plek op zijn kop. dit is nagekeken en er werd gedacht aan een verwonding. daarna kreeg de chagoi ook witte bultjes op zijn kop en vinnen : nagekeken en bleek slijm ophoping te zijn, moest hem maar een zout-badje geven. Toen ging de chagoi stil voorover hangen en dan ineens hard zwemmen : toen heb ik de koi-dokter maar gebeld want de slijm-ophoping ging ook niet weg.

Vandaag is de koi dokter langs geweest voor me zieke chagoi. Hij heeft hem een antibiotica met vitamine spuit gegeven.
Het zit hem in de nieren waardoor de koi een overlevingskans heeft van 15 % 🙁 . Hij heeft door de nier problemen erg lichte kieuwen ( bloedarmoede ), en heeft daarbij ook nog buikwaterzucht erbij gekregen ( de ogen puilen dan helemaal uit en het lijf lijkt op een dennenappel ) .
Als de koi sterk genoeg is kan hij het overleven.
ik moet hem nu in de Q-bak houden en dan vrijdag moet ik hem een antibiotica bad geven.
Ook hebben we een thermostaat moeten halen om het water naar 25 graden te brengen en te houden. Dus ook maar even een filter erbij zodat ik niet al te vaak het water hoef te verversen ( anders krijgt de koi ook nog stress ) en verder is het afwachten.
Op het afstrijkje was helemaal niks te zien.

De koi-dokter heeft een koi uit de vijver nagekeken en die mankeerde niks, was zelfs topfit.

dit wou ik even kwijt


   
Lid
Berichten: 310

Bah wat een rotverhaal zeg! Ik hoop dat het goed komt! Scheelt dat je een groot deel van de zomer al hebt gehad zodat de vis flink is aangesterkt door het voeren... Ik zal voor je duimen en laat ons weten hoe het verloopt! Maar goed dat je een koidoc hebt laten komen! Erg jammer dat de vis maar zo'n kleine overlevingskans heeft...

Succes!

Grtz.


   
Lid
Berichten: 291
Topic starter

de ogen lijken iets terug te gaan ??? maar morgen weer een sterke antibiotica bad geven van een half uur en dan langzaam aan het water beetje bij beetje verversen maar de koi zwemt nog rond en eet nog dus dat is nog een goed teken lijkt mij. en dan is het afwachten hoe het verder gaat


   
Lid
Berichten: 310

Dat klinkt(/ leest) in ieder geval goed 😉
Dat de vis rondzwemt en eet, is inderdaad een goed teken! Er lijkt toch hoop te zijn voor deze vis. Ik hoop echt dat hij weer geneest! Ik ken de chagoi en weet ook dat je er snel een band mee krijgt, aangezien ze als eerste naar je toe komen en ook het meest brutaal in je vijver zijn.

Hou ons op de hoogte en succes met de behandeling!

Grtz.


   
Lid
Berichten: 291
Topic starter

thanks.

ik merk wel dat de andere in de vijver weer een stuk onrustiger zijn en niet zo gauw naar me toe komen sinds de chagoi weg is.


   
Lid
Berichten: 291
Topic starter

de Chagoi is alsnog vannacht overleden 🙁


   
 CvE
Lid
Berichten: 25

triest verhaal ivm je chagoi
ik heb eveneens een chagoi met een witte vlek of een raar wit ding in zijn mond-lip. De koi dokter was onlangs geweest na een tsunamie thuis van de onweders van 18/08 en zijn diagnose was een soort van koortsblaas. Volgens hem zou het gewoon weg gaan. Voor de rest eet hij goed en zwemt zoals normaal. Tot nu toe is het nog steeds niet weg. Nu ik jouw verhaal lees maak ik me toch een beetje zorgen?
Grts
CvE


   
Lid
Berichten: 310

Bah wat een klote bericht zeg! De vis had maar een kleine kans maar hij leek zo goed op te krabbelen de afgelopen dagen... Erg naar! Sterkte ermee!

@CvE
Ik zou me niet te veel zorgen maken, het is een vrij bijzondere ziekte volgens mij en je hebt er al een koidoc bij gehad...

Dat een dealer dit niet constateert vind ik niet raar, maar een koidoc ziet dit denk ik vrijwel meteen. Bij jou is dit niet gebeurt en dus zal ik er niet al te bang voor zijn, voor de zekerheid kan je hem natuurlijk nog eens laten komen.

Grtz.


   
Lid
Berichten: 291
Topic starter

wat ik wel van de koidoc heb geleerd, als ie iets aan zijn nieren heeft kun je het aan zijn kieuwen zien, deze zijn dan erg bleek ipv donkerrood.
mijn koi had de pech dat ie naast zijn nier-probleem ook nog een buikwaterzucht kreeg, maar waardoor hij nu precies is overleden ?, waarschijnlijk door zijn nieren.

@CvE
je kunt er eigenlijk wel vanuit gaan dat de koidoc weet waar hij het over heeft hoor, dus niet te veel zorgen over maken


   
 CvE
Lid
Berichten: 25

Thx all
ben even gerustgesteld en hoop dat die vervelende witte bobbel verdwijnt en na de winter terug de oude is.

grts
CvE


   
Lid
Berichten: 240

Net terug van vakantie en gelijk vervelend nieuws. Hopelijk blijft het met de rest van de koi wel goed gaan.


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.