The Pond Library

Vraag en Antwoord

goudvis met witte l...
 




goudvis met witte laag op flanken ?

Lid
Berichten: 9
Topic starter

Hallo,

Ik heb deze morgen vastgesteld dat één van mijn goudvissen er niet 'normaal' uit ziet. Hij heeft namelijk een witte laag op zijn flanken (zie foto).
Wat is dit ? Is dit een ziekte ? Besmettelijk ? Wat moet of kan ik er aan doen ?

Bedankt !

Bijgevoegde bestanden


   
Lid
Berichten: 35

Hi Howie,

Dit heb ik ook eens bij een 2-tal vissen gehad. Volgens de kweker was het een soort schimmel.

Er zijn medicijnen voor in de handel, waarmee je de vis kan behandelen. Maar aan de foto te zien is het al redelijk ver.

Ik had de vissen gevangen en apart gezet, behandeld met zo'n anti schimmel medicijn maar naar een paar dagen waren ze beide door. De andere vissen hadden gelukkig niets....

Vangen ze om uitbreiding te voorkomen...


   
Lid Admin
Berichten: 1307

Ziet er inderdaad als schimmel uit maar de oorzaak kan bvb ook een parasiet zijn. Schimmel doet zich vaak voor als secundaire ziekte (tweede ziekte) bovenop een andere aandoening. Parasieten veroozaken wondjes en hierop kan zich dan schimmel ontwikkelen.


   
Lid
Berichten: 9
Topic starter

Ok, bedankt.

De vis zit intussen apart in een kuip. Helaas zijn er geen winkels open voor de medicijn, maar dat is dan morgen het eerste werk.
Kan er in afwachting al iets gedaan worden ?
Is het aan te raden een zuurstofbal in de kuip te leggen of net niet ?

De andere vissen uit de vijver tonen geen symptonen, het lijkt dus niet besmettelijk.


   
Lid
Berichten: 1160

het is zeker en vast besmettelijk, alleen wanneer de andere vissen een goede weerstand hebben zijn ze er minder vatbaar voor.
idd zeker een zuurstofbal in de kuip leggen en je kan in afwachting de goudvis al een zoutbad geven


   
Lid
Berichten: 9
Topic starter

Hoe doe je dat dan, zo'n zoutbad ?


   
Lid
Berichten: 1160

neem een kuip van 100 liter ofzo met vijverwater met voldoende zuurstof en voeg 1 gram zout (zonder jodium) per liter toe -> het zout uit de aldi is ok, dat gebruik ik

en blijf er bij tijdens de behandeling, moest de vis scheef beginnen hangen dan doe je hem er uit en steek je hem terug in vers vijverwater


   
Lid
Berichten: 9
Topic starter

Bedankt 🙂


   
Lid
Berichten: 9
Topic starter

Ik ben inmiddels bij de speciaal zaak langsgegaan en een middel tegen schimmel meegekregen. Volgens de verkoper moet ik de volledige vijver behandelen en mag de 'zieke' vis er weer in.
Hij heeft me ook aangeraden de vijver voor 1/3 de te ledigen en met stadswater weer aan te vullen om het water harder te maken. Schimmel zou gemakkelijker voorkomen in zacht of te zacht water.

Kan iemand dit bevestigen ?


   
Lid
Berichten: 193

Wat heeft de handelaar je meegegeven? Heeft hij je vis onderzocht op parasieten?


   
Lid
Berichten: 1160

ik zou toch opletten met dingen in de vijver te kappen, zorg gewoon dat je waterkwaliteit in orde is en ververs regelmatig en behandel de vis in een bak tot hij genezen is


   
Lid
Berichten: 9
Topic starter

Het middel noemt Alparex, en de bijsluiter vermeld indicaties zoals witte stip en schimmel.

http://www.colombo.nl/site_nl/vijver.php?details&code=VIJVER-COLOMBO&id=77&product_id=89


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.