Forum
Hallo,
Ik heb een goudvis met een steeds groter wordende rode vlek onder aan zijn buik.
Dit begon als een klein plekje enkele maanden geleden en aanvankelijk maakte ik er mij geen al te grote zorgen over.
Nu is dit deze week erg beginnen uitzetten en krijgt hij ook zwarte randen aan zijn vinnen.
Dat laatste wijst waarschijnlijk op een infectie maar het is die rode buik waar ik mij het meeste zorgen over maak.
Ik heb al verscheidene fora afgeschuimd en internet geraadpleegd maar ik vind nergens een antwoord
Weet iemand hoe dat komt en wat eraan gedaan kan worden?
In bijlage enkele foto's om het probleem te verduidelijken.
Is dit de enige vis die je hebt? Of zwemmen er meer??
Persoonlijk denk ik aan een bacterie, indien je er meer hebt kan het zelfs besmettelijk zijn.
Hokie
Het is inderdaad de enige vis die ik heb.
De andere is 2 maanden geleden dood gegaan, het was al van het begin een redelijk zwak visje die op de achtergrond bleef.
Nadien heb ik deze vis alleen laten zitten.
Ik heb enkel geen flauw idee wat deze vis nu heeft, gezond is het alleszinds niet.
Hij doet niet abnormaal, zwemt gewoon, reageert niet schichtig, eet nog goed, is nieuwschierig, ....
Heb je enig idee welke bacterie het kan zijn en hoe het verholpen kan worden?
mvg
Aangezien je al eentje hebt gehad die gestorven is, ben ik bang dat deze goudvis hetzelfde heeft.
Om er zeker van te zijn wat het is, zou er een afstrijkje gemaakt moeten worden, onderzocht en medicijnen gedoseerd moeten worden.
Alleen ben ik bang dat de kosten voor dit alles uit de hand zullen lopen. Wat je je moet afvragen is het volgende; is dit het waard.
De goudvissen zijn waarschijnlijk al ziek aangekocht, ook al was er bij aankoop niets te zien. Het is dus een besluit die je zelf moet nemen.
Dat de goudvis alleen zit is ook niet goed, vissen zijn schooldieren, dus meerdere bij elkaar. Doe echter geen nieuwe goudvis bij deze in, want dan krijgt die hetzelfde.
Sterkte
Hokie
Zou het inderdaad zolang kunnen duren eer een ziekte doorbreekt? Ik heb daar ook eventjes aan gedacht, maar aangezien de andere vis nu toch al een tweetal maanden geleden gestorven is dacht ik dat het niet daaraan zou liggen.
Ook had de andere helemaal niets wat lijkt op wat deze nu heeft .. het blijft een misterie.
Ik weet dat het niet goed is om de vis alleen te laten zitten maar ik heb er geen ander bij gestoken om geen problemen te krijgen met hierarchie en eventuele nieuwe infecties.
Alleszinds bedankt voor je antwoord, het plaatst het probleem al wat.
Het is inderdaad de vraag of het visje al die kosten waard is (in eerste instantie zou ik nog ja durven zeggen)
Nuja, ik zie wel hoe het evalueerd.
mvg