The Pond Library

Vraag en Antwoord

Groot probleem met ...
 




Groot probleem met kleine vissen...

Lid
Berichten: 64
Topic starter

Hoi iedereen. Even de situatie schetsen, vijver 13 kub. bezetting is 4
goudwindes, 2 grote ghostkoi, 1 steur, en een 8-tal kleine koi. Een
maand of wat geleden een massa zuurstofplanten gekregen, met als
surprise een massa sarrasaeitjes. Het gevolg is dat ik nu met een
60-tal kleine sarassa opgescheept zit. Enige mogelijkheid om dit
vakkundig op te ruimen, zonder gevaar voor de vissen die wel gewenst zijn ?:(


   
 josl
Lid
Berichten: 569

hallo,

helaas, je zal ze er moeten uitscheppen.

je kan er een zonnebaars bij zetten,die eet jongbroed en zal de rest met rust laten,
je mag dan wel niet voederen,anders eet hy korrels ipv de jongen.

groetjes


   
Lid
Berichten: 64
Topic starter

Nadeel is dat die kleine visjes constant tuusen de planten laveren, dus ze scheppen gaat en probleem worden. Heb al gedacht om de hele vijver leeg te trekken, maar hoe pak je dat aan ? Ineens bijvullen met een massa leidingwater lijkt me ook geen goede optie ?:(


   
Lid
Berichten: 86

in één van mijn vijvergidsen staat ; je vijverwater overpompen in een plastic zwembad (genre intex of zo) tot je maar een centimer of 20 meer over hebt, het zou dan makkelijker moeten zijn om de visjes eruit te halen zeker als je er ook voor zorgt dat je waterplanten uit het water zijn, dan kunnen die kleintjes zich niet meer verstoppen. je kan tijdens de schepwerkzaamheden je vissen die je wil behouden eventjes in het bad stoppen, zo raken ze minder gestresst dan als ze in het water waar jij in schept rond"vliegen"

groetjes en succes

poeken


   
Lid
Berichten: 64
Topic starter

En dan bijvullen met leidingwater, of is dat niet zo een goed idee ? Ik kan 1000 l. opvangen in een groot watervat, en dan heb ik nog een zwembad staan waar een 300 l. in kan, voldoende ?


   
Lid
Berichten: 86

nee, da's te weinig, je kan nu van die intexbaden kopen, wij hebben er eentje van 6000 liter, kost ong 100 euro. je vijverwater erinpompen en je vissen erin zetten, visjes die je eruit wil eruit vissen en dan het vijverwater uit het zwembadje terug in de vijver pompen.
mischien kan je wel van iemand uit je vriendenkring zo een bad lenen, is tenslotte maar voor even hé.

groetjes

poeken


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.