Forum
Wij hebben reeds 4 jaar een zwemvijver van 6 op 13 meter en 180 diep (incl filtergedeelte dat 1/3 is van het totaal).Het water is kristalhelder, altijd al geweest, en in de hete zomermaanden doseren we in combinatie met UV lampen een heel klein beetje koperionen (minimum instelbare hoeveelheid apparaat:10%).
Vanaf het begin hebben we er een 30 tal goudwinde ingezet om het ecologisch evenwicht te behouden en om muggenlarven te elimineren.Het valt ons echter op dat ondanks hun sexleven erg "intens" is en er regelmatig visjes bijkomen, het aantal rond de 30 blijft.Er verdwijnen er af en toe aan de eetlust van een koppel ijsvolgeltjes, die regelmatig langskomen.Ze blijven ook klein,ong 5cm.Zou dit niet te wijten zijn aan gebrek aan voeding?En moeten we voederen,zoja met wat?
Ze zullen wel groeien
In de vijver is wel genoeg voedsel als je ze echt wil voederen kan je altijd natuur voer kopen zijn gedroogde larven .
En pas op het is niet enkel het koppeltje ijsvogels die ze laat verdwijnen maar ook de grote goudwinde's zelf
Daarnaast: Als je eenmaal begint met voeren kan je hier niet meer mee stoppen. Het formaat is afhankelijk (onder andere) van de beschikbare hoeveelheid voer.
Als ze groeien hebben ze meer voer nodig, als dat niet beschikbaar is zullen ze niet groeien. (natuurlijke balans)
Er treed echter een probleem op als je kunstmatig de hoeveelheid voer gaat verhogen en later weer stopt met voeren.