hoi vijver hobbyisten,
Ik heb een vraag over mijn vijver bodemdrain.
deze heeft een 110 aansluiting en mijn filter een zeer kleinere aansluiting.
nu heb ik gelezen dat je met 110 weg gaat van de bodemdrain en dan via 45 graden bochten omhoog gaat, waar kan ik het beste reduseren naar kleiner en is dit ook de bedoeling om te reduceren of moet ik me filter aansluiting ook vergroten naar 110.
Ik ga een grafity filter opstelling maken met een 3 kamerfilter.
mischien heeft er iemand een leuke site waar de aansluitingen in staan.
groetjes ronald
mij lijkt het het best dat je je filter aanpast . Door de diameterverschillen ga je ook druk- en snelheidsverschillen hebben en kan het zijn dat het vuil op bepaalde plaatsen in je buizen blijft liggen en op den duur verstoppingen veroorzaken .
Bovendien kun je altijd best een grotere aanvoerleiding hebben dan de afvoer . Op die manier voorkom je dat je filter ooit droog komt te staan . ( het water kan sneller aangevoerd worden dan dat je ze kan wegpersen)
oke helemaal mee eens alleen dan zal ik wel een afsluiter moeten aanschaffen van 110 deze geven ze niet weg.
alle reacties zijn welkom
Wat de prijs van die afsluiters betreft is het goed om een beetje te zoeken want er zijn enorme prijsverschillen, namelijk tussen de 62 en 120 euro voor hetzelfde merk van afsluiter (valterra).
Wat die aanpassing aan het filter betreft, deze is echt noodzakelijk want anders kan men niet met grav. werken, het debiet zou te beberkt zijn.
Ikzelf heb al problemen om 20000 liter per uur door een buis van 110 te trekken laat staan 50.
joepiemax wrote: oke helemaal mee eens alleen dan zal ik wel een afsluiter moeten aanschaffen van 110 deze geven ze niet weg.
alle reacties zijn welkom
kijk eens hier
http://www.filterspecialist.nl/shop.asp?action=&cat=0004
groetjes bert
Bert.s wrote:
kijk eens hierhttp://www.filterspecialist.nl/shop.asp?action=&cat=0004
groetjes bert
hoi bert bedankt ziet er goed uit.
ga daar maar me afsluiter bestellen
groetjes ronald
hallo,
let op met die budget schuifkranen,
ik heb er ook gehad,en nog enkele anderen die ik ken,en allen hadden we na ee tyd lekkende kranen.
een goede 11o is duur,maar voorkomt problemen.
een kogelkraan is ook mogelijk.
groetjes
josl wrote: hallo,
let op met die budget schuifkranen,
ik heb er ook gehad,en nog enkele anderen die ik ken,en allen hadden we na ee tyd lekkende kranen.
een goede 11o is duur,maar voorkomt problemen.
een kogelkraan is ook mogelijk.groetjes
bedankt voor je advies ik ga me er eerst ff in verdiepen
groeten ronald