The Pond Library

Vraag en Antwoord




aan de oever

Lid
Berichten: 18
Topic starter

Hallo,

Mag ik jullie een vraagje stellen?

We zijn (eindelijk) aan de vijver begonnen. De put is gegraven (4 op 3 meter), we hebben aansluitend een moeraszone voorzien (1 op 6 meter), en alvorens we de folie gaan leggen, willen we éérst de grote randplanten zetten. Om het zicht op de vijver en het achterliggende terras -vanop de straat- een beetje ‘moeilijker’ te maken, willen we in de hoek vijver/moeras een grote struik of klein breed treurboompje zetten. boompje of struik? (daar waar die keien liggen - de rest van de planten gaat weg)

We zijn er nog niet uit….:confused:

Kan een Turkse Hazelaar, of wordt die té breed?
Of een simpele Ligustrum Lucidum?

Zijn er hier mensen die me willen verklappen wat ze aan de oever hebben staan? Alle goede raad is welkom.:)

In elk geval bedankt,
fladder


   
Lid
Berichten: 370

Een Japanse esdoorn zou daar zeker niet misstaan.


   
Lid
Berichten: 88

Hallo Fladder
Ik lees iets over een weg enz. als dit zo is dan zou ik achet aan Laulier,Taxus of conieferen zetten hier voor zoals de Rie aangeeft een japanse Esdoorn kun je een foto plaatsen dan is het beter tezienhoe de situatie is
Langs de vijver kun je Hosta's,Vrouwenmantel,Betgenia,Varens,siergrassen(pasop met Bamboe)
Als je Bamboe Poot gebruik dan een Specie ton en haal daar de bodem uit.azalea's en rododendron verder zou ik bodembedekkers gebruiken
Ik hoop dat ik het goed heb begrepen anders horen we het wel


   
Lid
Berichten: 18
Topic starter

@ De Rie: goed idee, maar als die z'n bladeren vallen, is dat dan niet slecht voor de vijver? (daarom dacht ik aan Ligustrum, wegens groenblijvend)

@ arend 039, ik heb hierboven een link gezet met foto's,(in't paars) Er is geen "weg", maar ik wou van het achterste terras een beetje een "verborgen" hoekje maken, en zonder hoge plant-struik-boom zien ze daar vanop de straat recht op. Als bodembedekker zal er klimop komen, die ik van de haag (zijkant) laat verdergroeien, daarom dacht ik aan iets eenvoudigs, dat het zicht een beetje belemmert, maar niet te overdadig of te opvallend is.
bedankt alvast voor de antwoorden.


   
Berichten: 1

Ik zou dan zoals de Rie een esdoorn nemen het blad in het najaar even met een netje verwijderen succes met je bouw
Groet,Gerrit
www.koieagle.nl


   
Lid Admin
Berichten: 1307

Ik heb verschillende esdoorns aan de vijverrand in m'n Oosters getinte tuin en ze staan er perfect. De bladval is wat vervelend maar dat weegt niet op tegenover hun schoonheid.

Een nadeeltje aan esdoorn, de wat specialere soorten dan is de goevoeligheid voor vorst. Soms krijgt een volledige tak geen blaadjes in het voorjaar meer. Ik heb het al alle jaren gehad behalve in het voorjaar van 2003.


   
Lid
Berichten: 18
Topic starter

bedankt voor de antwoorden, we zullen wel een oplossing vinden 🙂

nu wachten tot het niet meer sneeuwt, dan kunnen we weer verder...


   



The Pond Library

Als tuinliefhebber is een waterpartij zoals een vijver of waterornament essentieel om je tuin echt compleet te maken. Een vijver wordt pas echt tot leven gebracht met waterplanten, vijvervissen en waterdieren. En voor liefhebbers van prachtig gekleurde gekleurde koi, staan bekend als koi keepers.

Op de "Nieuw hier? Start hier!" pagina vind je een volledig overzicht van de meest interessante en populaire artikelen op de website.

De Vijvers en Koi Kennisbank bevat uitgebreide achtergrondinformatie over alle aspecten van de tuinvijver en de koi-hobby. Hier vind je basiskennis en uitleg over alle begrippen.