PDA

View Full Version : Alg tapijt


Unregistered
06-05-2001, 20:49
Ik heb een professionele ( gepolyesterde) koivijver met alles erop en eraan (vortex;4-kamer filter van 2,5m³,UV 120 W) Alles draait het ganse jaar door,met kristalhelder water tot gevolg.
Maandelijkse toediening van Penac-W.Doch ik heb op één bepaalde plaats last van een algtapijt dat op de bodem groeit.
Het zit heel stevig op de bodem vast,en met een schrobborstel krijg ik het er niet vanaf.Hoe krijg ik dit weg zonder leegpompen, en producten toevoegen op een vijver van 32m³ is ook niet toepasselijk.Ik heb via via gehoord van een "wondermiddel" nl:TORUMO.Het betreft een duur poeder,dat met een dosering van 1 gr (?) per 1000 liter toegediend moet worden.Wie heeft ervaring met dit en los ik dit probleem op.

Boeykens Edwig
07-05-2001, 11:22
Algen op de bodem van een koivijver zorgen voor problemen met de bodemdrainage. Zorg voor schaduw over de vijver, zeker deze zomer. Algen hebben reeds genoeg aan licht alleen om overdadig te bloeien.
Voor het ogenblik weet ik maar één product dat ook effectief helpt tegen algenbloei. u kan het verkrijgen bij 'Nippon Koi Garden' in Brecht, België.

Groeten,
Edwig