PDA

View Full Version : Ijzer


robbirt
18-03-2004, 05:51
Hoi

Ik ben van plan om een waterput te laten boren van ongeveer 40 meter diep. Ik zou dat opgepompte water gebruiken om regelmatig en veelvuldig water te verversen. Nu word dat al eens overgeslagen om de waterfactuur niet te zwaar te laten worden.
Mijn overbuur heeft reeds een geboorde put van die diepte. En ik heb het water uit die put laten kontroleren op aanwezigheid van ijzer. Het ijzer gehalte is 0.8 mg per liter water.
Nu is mijn vraag. Is het ijzer gehalte te hoog of heeft dit geen belang.
Indien het te hoog is zijn er dan mogelijkheden om het ijzer uit het water te halen.

m.v.g
Robbirt

Webmaster
21-03-2004, 09:22
Hoi Robbirt,

Het ijzer kun je uit het water halen door een ontziltingsinstallatie. dit is echter té duur voor een hobbyist.

Als het ijzer gehalte té hoog is dan zal het water bruin kleuren. Het ijzer in het opgepompte water komt in contact met zuurstof met als gevolg dat het ocideert. Een bruin-roestige kleur is het gevolg.